قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا

5
(6)

نمایندگی فتوکپی توشیبا

نمایندگی فتوکپی توشیبا در این قسمت تمامی قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا و  یونیت های دستگاه فتوکپی توشیبا را بطور کامل توضیح و تشریح می کنیم. فتوکپی توشیبا شامل چندین یونیت می باشد و هر یونیت نیز از تعدادی قطعات تشکیل شده است.

نمایندگی فتوکپی توشیبا ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر دستگاه های فتوکپی رنگی و سیاه و سفید در محل همواره با بروزترین آموزش های کارشناسان خود از طریق برترین اساتید با تجربه و اهل فن و ارائه مرجع آموزشی برای مشکلات رایج و راه حل فوری خرابی های دستگاه کپی و همچنین بهترین روش های نگهداری از دستگاه فتوکپی سعی در کمک رسانی به کاربران دارد. کاربران گرامی فتوکپی توشیبا می توانند از طریق شماره های تماس زیر به دو منطقه غرب و شمال اعلام خرابی دستگاه فتوکپی توشیبای خود را انجام دهند.

یونیت های تشکیل دهنده و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا:

 1. یونیت اسکنر Unit Scanner
 2. یونیت فیوزینگ Unit Fusing
 3. یونیت درام Unit Drum
 4. یونیت تانک دولوپر Unit Developer
 5. یونیت لیزر Unit L S U
 6. یونیت برد پاور Unit Broad Power
 7. یونیت مین برد اصلی Unit Main Broad
 8. یونیت برد های ولتاژ Unit Broad High Voltag
 9. یونیت کاغذ کش ها Unit Pickup Roller
 10. یونیت ADF
 11. یونیت درایور اصلی دستگاه فتوکپی توشیبا Unit Driver
 12. یونیت کلاج ها PS

1.یونیت اسکنر Unit Scanner 

وظیفه یونیت اسکنر Unit Scanner ،اسکن کردن از اسناد برای چاپ از آنها می باشد. در داخل یونیت اسکنر قطعاتی وجود دارد. که به ترتیب وظیفه شرایط اسکن کردن از اسناد را فراهم می کنند. قطعات بکار رفته در یونیت اسکنر،شامل قسمتهای زیر می باشد:

 • موتور اسکنر Motor Scanner
 • کابلهای اتصالات به مین برد اصلی Cable Main Broad
 • C C D
 • لامپ اسکن Scanner lamp
 • آیینه ها Mirror

طریقه اسکن کردن از اسناد در کپی برداری :

ابتدا سند را بر روی شیشه دستگاه فتوکپی توشیبا قرار داده سپس دکمه استارت را زده و موتور اسکن بعد از فرمان گرفتن از مین برد اصلی ،یونیت لامپ اسکن را به حرکت درآورده و تصویر را اسکن می کند. و برای چاپ کردن کپی های ارسال شده ،به سمت C C D می فرستد.

طریقه اسکن کردن از اسناد در کپی برداری :
طریقه اسکن کردن از اسناد در کپی برداری :

2.یونیت فیوزینگ Unit Fusing 

یونیت فیوزینگ Unit Fusing ،قسمتی در دستگاه فتوکپی توشیبا می باشد. که وظیفه پخت تصویر چاپ شده بر روی کاغذ می باشد. تصویر چاپ شده شامل مقداری تونر می باشد،که تصویر را شکل میدهد. یونیت فیوزینگ تونر را با درجه حرارت بالا و تحت فشار دو قطعه به نامهای هیترولر و پرس تونر را به کاغذ می چسباند. در این قسمت تمامی قطعات این قسمت را کامل با شرح وظایف تتشریح می کنیم:

 • پرس Press
 • هاترولر Hot roller
 • ترمیستور Termistor
 • لامپ هاترولر Hot roller lamp
 • ترمیچر فیوز Term e c her fues
 • چرخ دنده سر هارولر
 • بوش سر هاترولر

شرح وظایف یونیت فیوزینگ و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا :

بعد از ارسال تصویر چاپ شده به سمت یونیت فیوزینگ دستگاه فتوکپی توشیبا لامپ هاترولر شروع به روشن شده و گرم کردن می کند. در این قسمت هارولر گرم شده و با پرس تصویر چاپ شده که با تونر ساخته شده را تحت فشار قرار داده ، و تونر کاملا با حرارت بالا به کاغذ چسبیده،در پایان تصویر چاپ شده و کاملا حک شده بر روی کاغذ بیرون میاید. وظیفه ترمیستور این است. که لامپ بعد از پایین آمدن درجه لامپ دوباره مین برد دستور روشن شدن لامپ را می دهد. که کپی برداری بعدی انجام گردد.

تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی توشیبا

یونیت فیوزینگ، قطعه دیگری در دستگاه کپی است که به دلیل ارتباط داشتن با درام، تاثیر به سزایی در نوع عملکرد این دستگاه دارد. این قطعه تونر موجود در درام را حرارت داده و موجب می شود که تونر روی کاغذ تثبیت شود. تونر برای حک شدن روی کاغذ، احتیاج به گرمای بالایی دارد. که این حرارت را از یونیت فیوزینگ دریافت می کند. وقتی خطوط غیر عادی را روی برگه کپی مشاهده کردید. باید اقدام به تعویض و تعمیر یونیت فیوزینگ آن نمایید.

در اغلب موارد، تنها روش تعمیر یونیت فیوزینگ کپی توشیبا تعویض این قطعه است. برای این کار، دستگاه باید توسط یک متخصص تعمیرات ماشین های اداری بررسی شده و از قطعه اورجینال برای جایگزینی استفاده شود. همکاران ما در بخش تعمیرات کپی توشیبا عملیات تعویض فیوزینگ را به بهترین شکل انجام می دهند.

تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی توشیبا
تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی توشیبا

3.یونیت درام Unit Drum 

شرح وظایف یونیت درام و بلید دستگاه فتوکپی توسط ،نمایندگی فتوکپی توشیبا:

هنگام تعمیرات دستگاه در نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا ،قطعه ای  به نام درام یا O P C وجود دارد. این قطعه از جنس آلمینیوم بوده دارای خاصیت مغناطیسی می باشد. که توسط شارژر MC باردار شده که بتواند ذرات تونر را که توسط دولوپر به سطج خودش آمده را بر روی خود حک کند و تصویر را بسازد. شارژر MC ولتاژ مصرفی خود برای باردار شدن را از برد HIGH VOLTAGE می گیرد. عمر مفید درام  60000 هزار برگ می باشد. بعد از اینکه تصویر ایجاد شده بر روی درام به کاغذ و سپس فیوزینگ انتقال پیدا کرد. برای پخته شدن بلافاصله درام توسط تیغه ای به نام بلید پاک می شود. و درام را برای تصویر بعدی پاک می کند.

پشت تیغه ی بلید مخزن پودر زائد وجود دارد که مقداری از تونر که روی درام مانده و توسط بلید پاک شده به این مخزن می ریزد. که در هنگام سرویس یونیت درام  فتوکپی توشیبا حتما این قسمت را باد گیری کرده و شارژر MC  فتوکپی توشیبا را کامل بشویید. و سپس درام و بلید جدید را نصب کنید. درام به عنوان قطعه ای حیاتی و استراتژیک در دستگاه کپی شناخته می شود. خرابی درام یا افتادن خط و خش روی این قطعه، زمینه را برای بروز مشکلات جدی در عملکرد دستگاه های کپی لیزری فراهم می کند. در راستای ارائه خدماتی بی نقص به کاربران، واحد تعمیرات توشیبا از زبده ترین تعمیرکاران کپی برای تعمیر درام دعوت به همکاری نموده است. لذا می توان گفت که تعمیر درام کپی توشیبا در این واحد، در تخصصی ترین سطح انجام می شود.

نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا

نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا ایرادهایی که ممکن است. اگر  در تعمیر و سرویس کامل یونیت درام  فتوکپی توشیبا درست انجام نشود. برای تکثیر اسناد پیش بیاید را در زیر توضیح می دهیم:

 • تصویر کثیف کپی می زند(در هنگام تعمیر و سرویس فتوکپی توشیبا مخزن یونیت درام بادگیری نشده)
 • تصویر دارای خطوط سیاه می باشد(در هنگام تعمیر و سرویس فتوکپی توشیبا  مخزن یونیت درام بلید مشکل دارد)
 • تصویر رگه های سفید دارد(در هنگام تعمیر و سرویس فتوکپی توشیبا مخزن یونیت  درام را تعویض کنید)
 • تصویر یک دست مشکی می زند(در هنگام تعمیر و سرویس فتوکپی توشیبا شارژر MC را تعویض کنید)
 • صدای نابهنجار از دستگاه کپی میاید(در هنگام تعمیر و سرویس فتوکپی توشیبا چرخ دنده های یونیت درام را کامل تعویض کنید )

حالا طبق شکل:

جز به جز قطعات یونیت درام  همراه با وظایف تک تک اجزاء را توضیح می دهیم تا در تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا مورد استفاده قرار دهید. تعمیرات دستگاه کپی توشیبا با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و امکانات انجام می شود. دستگاه های کپی برخلاف ظاهر ساده ای که دارند دارای سیستم داخلی بسیار پیچیده ای هستند. و در صورت خرابی در وهله ی اول باید توسط متخصصان مجرب و حرفه ای مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرند. در صورتی که عیب یابی به درستی انجام شود قطعه ی معیوب شناسایی شده و تعمیر می شود. در صورتی که آسیب دیدگی قطعه پیشرفته باشد و تعمیر قطعه امکان پذیر نباشد لازم است. به منظور برگرداندن کیفیت اولیه ی دستگاه قطعه ی فرسوده با یک نمونه ی اورجینال در نمایندگی توشیبا جایگزین شود.

نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا
نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا

اجزای تسکیل دهنده یونیت درام توشیبا و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا

در هنگام تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا ،اگر به ایرادهای زیر برخوردید،می توانید ایراد را در یونیت درام فتوکپی توشیبا جستجو کنید.

 • شارژ M C:وظیفه  این شارژر که بالای درام نصب می شود این است. که درام را باردار می کند که بتواند تصویر را به وسیله تونر بر روی خود چاپ کند.شارژر M C ولتاژ خود را از برد High Voltage می گیرد که از طریق سه پایه پلاتینی که به برد High Voltage متصل است و همین سه پایه پلاتینی از طرف دیگر به شارژر M C متصل است ولتاژ را به درام انتقال می دهند.اگر در این عملیات اتفاقی بیافتد و شارژر به خوبی شارژ نشود مشکلاتی برای تصویر درج شده بر روی درام یا بر روی تصویر خروجی پیش میافتد.در این بخش تمامی این مشکلات را توضیح می دهیم:
 • ممکن است تصویر کامل سیاه باشد.
 • ممکن است تصویر رگه های سیاه داشته باشد.
 • ممکن است به دلیل شارژر نشدن درام دستگاه فتوکپی توشیبا دولوپر ریزی داشته باشد.
 • ممکن است بر روی تصویر چاپ شده خطهای سوزنی ممتد روی تصویر چاپ شده وجود داشته باشد.

راه حل مشکلاتی که در تصویر چاپ شده وجود دارد که دلیل آن  شارژر M C می باشد که در بالا توضیح دادیم این است که در تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا کاملا شارژر M C را شاسی کرده و کاملا آنرا شستشو کنیم و بعد از خشک شدن آنرا روی یونیت درام ببندیم و تست کنیم اگر مشکل حل شد باید شارژ M C را تعویض کنیم.

 

اجزای تسکیل دهنده یونیت درام توشیبا و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا
اجزای تسکیل دهنده یونیت درام توشیبا و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا
 • بلید:

 •  وظیفه این قسمت پاک کردن تصویر چاپ شده بر روی درام ،و آماده کردن درام برای حک کردن تصویر بعدی بر روی خود می باشد.اگر درام بعد از زدن کپی پاک نشد،بلافاصله یونیت درام را باد گرفته و بلید را تعویض می کنیم.این عمل را بعد از تعمیرات دستگاه کپی توشیبا، اصولا در هر دوره از سرویس دستگاه باید انجام داد.                                      
 • درام:درام یا اصطلاح فنی O P C وظیفه آن حک کردن تصویر بر روی خود و انتقال آن به قسمت بعدی دستگاه فتوکپی توشیبا می باشد.اگر درام به مشکل بر خورد اشکالات زیر را اصولا برروی چاپ خود می بینید:
 • امکان دارد تصویر کم رنگ باشد.
 • امکان دارد بر رروی تصویر چاپ شده شما رگه های سفید رنگ دیده شود.
 • امکان دارد تصویر کامل سفید باشد.
 • امکان دارد تصویر چاپ شده نیمه ای سفید و نیمه ای پررنگ چاپ شود.

خدمات نمایندگی فتوکپی توشیبا

الان که شما وارد نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا ،شده اید به این معنی است که دستگاه فتوکپی توشیبا شما دچار اختلالاتی شده است. اختلالاتی که ممکن است ازار دهنده باشند و یا روند کار شما را کند و حتی قطع کرده باشند.این مشکلات ممکن است در هر لحظه برای دستگاه های فتوکپی اتفاق بیفتد و هر کسی هم نمیتواند به راحتی مشکلات را حل و فصل نماید. قطعا شما از جمله افرادی هستید که دنبال تعمیر کار خوب و حرفه ای میگردد و میخواهید تعمیرکاری را پیدا کنید که هر وقت دستگاه فتوکپی توشیبا به مشکل خورد با تعمیر کار تماس بگیرید و تعمیر کار بعد از تماس شما به دفتر کار شما بیاید و مشکلات را حل کند.

هر مشکلی که در زمینه تعمیرات فتوکپی توشیبا دارید با ما در میان بگذارید. خوشبختانه نمایندگی توشیبا میتواند مشکلات دستگاه فتوکپی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کند. کارشناسان ما اماده هستند تا مشکلات شما را با تجهیزات حرفه ای و در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه حل کنند. مهم نیست که مشکل شما مشکل تعمیرات کوچک باشد و یا تعمیرات بزرگ، مهم این است که متخصصین ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و در هر مرحله همراه شما هستند. کافی است با نمایندگی فتوکپی توشیبا تماس بگیرید و از تجربه متخصصین حرفه ای ما بهره مند شوید.

خدمات نمایندگی فتوکپی توشیبا
خدمات نمایندگی فتوکپی توشیبا
 • رولر همزن یونیت درام:رولر هم زن در داخل یونیت درام قرار دارد،که وظیفه ی این یونیت جمع کردن تونر های اضافی از روی درام می باشد که همگی در این مخزن جمع می شود.اشکالی که امکان دارد این یونیت در تصویر چاپ شده پدیدار کند،این است که روی تصویر چاپ شده  ما کثیفی باشد.یا پودر را روی تصویر پخش کند

راه حل مشکل:

در هنگامی که ، نمایندگی فتوکپی توشیبا  برای انجام تعمیرات فتوکپی مراجعه کرد،باید این قسمت کاملا باد گیری شده و رولر هعم زن را بعد از سرویس کامل دوباره در جای خود نصب کرد و از راحت چرخیدن آن مطمئن شویم.این عمل باعث می شود اشکالات مربوط به این قسمت بر طرف شود.

 • چرخ دنده های یونیت درام:یونیت دارم شامل چرخ دنده های می باشد.این چرخ دنده ها وظیفه ی انتقال حرکت به درام و جابجایی تونر به مخزن زائدات یونیت دارم را انجام میدهند.اگر صدهای نابهنجاری از یونیت درام دستگاه فتوکپی توشبا ایجاد شد،حتما با نمایندگی فتوکپی توشیبا تماس گرفته،و یونیت دارم دستگاه فتوکپی توشیبا را کاملا سرویس نمایند.اگر بعد از سرویس یونیت درام صدای نابهنجار قطع نشد حتما تمامی چرخ دنده های یونیت درام را تعویض نمایید.
 • هولدر درام:وظیفه این قسمت متعادل کردن چرخش درام می باشد.در صورت نبود آن درام نامتعادل چرخیده،و باعث می شود تصویر چاپ شده بی کیفیت بیرون بیاد همراه با صدای نا بهنجار دستگاه فتوکپی توشیبا،که باید موقعی که نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا به محل تعمیر دستگاه مراجعه کرد،حتما مواظب این قسمت باشیم که اگر مشکل دارد تعویضش کنید.
راه حل مشکل:
راه حل مشکل:

4.یونیت تانک دولوپر Unit Developer

یونیت تانک دولوپر و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا:

بعد از تشریح وظایف یونیت درام دستگاه فتوکپی توشیبا،در این بخض به توضیح کامل یونیت تانک دولوپر می پردازیم:

قسمتهای مختلف یونیت درام و یونیت تانک دولوپر: یونیت درام و یونیت تانک دولوپر،دستگاه فتوکپی توشیبا شامل دو قسمت می باشد.که یک قسمت یونیت درام و یک قسمت تانک دولوپر می باشد. یونیت درام فتوکپی توشیبا را در قسمت بالا کاملا ترشیح کردیم،در این قسمت یونیت تانک دولوپر فتوکپی توشیبا را کاملا تشریح می کنیم.

یونیت تانک دولوپر و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا:
یونیت تانک دولوپر و قطعات مهم در تعمیرات کپی توشیبا:

یونیت تانک دولوپر :

 • مگنت:(Magnet):

وظیفه یونیت تانک دولوپر در فتوکپی توشیبا،این است که دولوپر دستگاه را در خود ذخیره دارد.وظیفه دولوپر حمل تونر می باشد،که جنس تونر از آهن و کربن می باشد،به دلیل اینکه دولوپر توسط برد High Voltage باردار شده و دارای خاصیت مغانطیسی می شود، این امر باعث می شود دولوپر به وسیله ی مگنتی که داخل آن آهن ربا می باشد به سمت درام حرکت کند. دولوپر چسبیده به مگنت حاوی تونر می باشد که باید بر روی قسمتهای تاریک درام که همان تصویری است که باید چاپ شود،می باشد. این دولوپر اینقدر این کار را تکرار می کند که عمر مفیدش که  خاصیت مغانطیسی آن می باشد تمام شود.هر وقت تصویر چاپ شده کم رنگ بود،باید از نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا، بخواهیم دولوپر دستگاه کپی توشیبا را تعویض کنند.

 • رولر هم زن(Roller):وظیفه این قسمت حمل تونر به دولوپر می باشد.اگر این قسمت چرخش منظم نداشته باشد. تونر مصرف نمی شود و دستگاه فتوکپی توشیبا آماده به کار نمی شود. و مرتب Add Toner می زند.که در این صورت باید با تماس به نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا،درخواست تعمیر کنیم. که رولر هم زنهای تانک دولوپر توشیبا را تعویض کنند.
 • سنسور تانک دولوپر(T D sensor):سنسور تانک دولوپر،جنس تونر مصرفی داخل دولوپر را تنظیم می کند.سنسور تانک دولوپر،اگر جنس تونر برای دولوپر ناشناخته بود،دستگاه آماده به کار نمی شود.که باید با از نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی توشیبا بخواهیم بعد از باد گیری تانک دولوپر و تعویض دولوپر آن،و استفاده از کارتریج فابریک مشکل را حل کنیم.
 • چرخ دنده های تانک دولوپر:وظیفه انتقال حرکت در پروسه ی تانک دولوپر را انجام می دهد.
یونیت تانک دولوپر :
یونیت تانک دولوپر :

بعد از اینکه:

نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی توشیبا برای تعمیر دستگاه فتوکپی مراجعه کرد. و دولوپر را تعویض کرد،کد زیر را به روشی که تشریح می کنیم. به دستگاه می دهد که دولوپر بتواند توسط سنسور تانک دولوپر،تونر مصرفی را بشناسد. ابتدا دستگاه فتوکپی توشیبا را خاموش کرده. و دکمه 0 و 5 را همزمان نگه می داریم. سپس دستگاه فتوکپی توشیبا را روشن می کنیم. بعد از وارد شدن دستگاه فتوکپی به کد،عدد 200 را میزنیم تا دستگاه شروع به تنظیم دولوپر کند. بعد از اینکه دستگاه عملیات تنظیم دولوپر را انجام داد،دستگاه را خاموش و سپس روشن می کنیم،تا آماده به کار شود.

تعمیرات یونیت لیزر دستگاه کپی توشیبا

یونیت لیزر یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کپی است که از بخش هایی تحت عنوان برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه ی کوچک عدسی تشکیل شده است. این یونیت به نوعی حکم نور در این محصول را داشته و تاثیر مستقیم در  کیفیت چاپ دستگاه دارد. تعمیر یونیت لیزر کپی توشیبا مقوله ای است.

که نیاز به تخصص و مهارت بالایی در حوزه تعمیرات دستگاه کپی دارد. جا انداختن پین آینه، تعویض سوکت لیزر، سیم پیچی سوکت و به طور کلی بیرون آوردن و تعمیر این قطعه، کاری است که ظرافت ها و حساسیت های ویژه ای دارد. تنها تعمیرکاران مجرب دستگاه کپی مهارت لازم برای شناخت و رعایت این حساسیت ها را داشته و می توانند. عملیات تعمیر را بدون کمترین مشکل انجام دهند. نمایندگی توشیبا به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیراتی، با کادری مجرب و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، یونیت لیزر دستگاه کپی توشیبا را به بهترین شکل ترمیم می نماید.

تعمیرات کاغذ کش دستگاه کپی توشیبا

تعمیرات کاغذ کش کپی توشیبا دیگر اقدامی است. که در نمایندگی این شرکت انجام می گردد. کاغذ کش، قطعه ای است. که از دو بخش درونی و بیرونی تشکیل شده است. کاغذ کش بیرونی، وظیفه انتقال کاغذ به خارج از  دستگاه کپی را بر عهده دارد. و کاغذ کش درونی، کاغذ را به داخل این دستگاه هدایت می کند.

خرابی کاغذ کش، منجر به گیر کردن برگه در دستگاه و خارج نشدن آن می شود. تعمیر این قطعه نیز حساسیت و اهمیت ویژه ای در تعمیرات کپی توشیبا داشته و به شکل کاملا تخصصی در این مرکز انجام می گردد. گفتنی است در صورت نیاز به تعویض کاغذ کش، همکاران ما در نمایندگی توشیبا از نمونه اورجینال استفاده کرده. و به این ترتیب سلامت دستگاه را تضمین می کنند.

شارژ کارتریج دستگاه کپی توشیبا

یکی از مهم ترین فازهای اجرایی در تعمیرات کپی توشیبا، شارژ کارتریج است. همانطور که مطلع هستید. دستگاه های کپی با استفاده از دو نوع پودر سنگین و سبک کار می کنند. پودر سنگین یا دولوپر، تونر یا همان پودر سبک را به سطح درام انتقال داده و به این ترتیب، در فرایند چاپ نقش بسیار مهمی ایفا می کند. دولوپر پس از مدتی خاصیت خود را از دست داده و تونر نیز بعد از گذشت مدتی به پایان می رسد.

در این شرایط نیاز به شارژ کارتریج است تا کیفیت چاپ به حالت عادی باز گردد. شارژ کارتریج کپی توشیبا باید با استفاده از مواد مرغوب انجام شود تا بتوان ضمن تضمین سلامت دستگاه، کپی های با کیفیتی را نیز در اختیار داشت. تیم تعمیرات کپی توشیبا خود را متعهد می داند که برای این منظور تنها از تونر و دولوپر اورجینال و مرغوب استفاده نماید.

تعمیرات مین برد دستگاه کپی توشیبا

مین برد یا برد اصلی، یکی از حیاتی ترین قطعات دستگاه کپی و به شمار می رود. اهمیت این قطعه بدان جهت است که وظیفه پردازش عملیات دستگاه کپی را بر عهده دارد. یعنی وقتی اطلاعات وارد دستگاه شد، این مین برد است. که آنها را پردازش کرده و مثل یک مدیر اجرایی، تصمیم می گیرد. خروجی دستگاه به چه شکلی باشد.

سوختن مین برد برابر است با مختل شدن عملکرد همه بخش های دستگاه کپی از این رو تعمیرات کپی توشیبا در بخش مین برد بسیار حساس تر از سایر بخش ها بوده. و نیاز به مهارت ویژه تری دارد. برای انجام مراحل تعویض یا تعمیر مین برد، نیاز به نیروهای متخصص، ابزار پیشرفته و نیز قطعه اورجینال می باشد که همه این موارد در تعمیرات کپی توشیبا رعایت می شود.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

Call Now Button
error: Content is protected !!